خرید آنلاین فایل(تحقیق درباره نقش تكنولوژي در توسعه)

تحقیق درباره نقش تكنولوژي در توسعه|خرید آنلاین فایل|اِکس ایی|2063928|تحقیق درباره نقش تکنولوژي در توسعه,نقش تکنولوژي در توسعه,نقش,تکنولوژي,در,توسعه
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره نقش تكنولوژي در توسعه

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:21

قسمتی از متن فایل دانلودی:

- مقدمه
ارتباطات و توسعه يكي از چالش برانگيزترين مباحث درعرصه علوم اجتماعي، اقتصاد ، سياست و فرهنگ طي پنج دهه اخير در سطح جهان بوده است.
مطالعات در اين زمينه بخصوص پس از جنگ جهاني دوم مورد توجه صاحب نظران و انديشمندان و نيز كشورهاي تازه استقلال يافته يا در حال توسعه قرار گرفت. اين موضوع از آن روي اهميت و گسترش يافت كه تكنولوژيهاي جديدارتباطي اهميت فوق العاده اي بخصوص در توسعه اقتصادي پيدا كرد .
" در دهه هاي 50 و 60 نوعي خوش بيني نسبت به تاثير رسانه ها در توسعه بوجود آمده بود كه عمدتاً براساس الگوهاي غربي نوسازي ايجاد شد اما پس از آن (از دهه 80 به بعد) به كمك تحقيقاتي كه در محتواي رسانه ها و حوزه ارتباطات بين الملل انجام شد اين خوش بيني كمرنگ شد"1.
با همه اين ، خوش بيني يا بد بيني نسبت به تاثيرات ارتباطات و بالطبع آن وسايل ارتباط جمعي توجه و تاكيد بر اين موضوع را كاهش نداد و امروز بيشتر از گذشته اين مسئله مورد بررسي و تحقيق قرار مي گيرد.
در همين راستا آخرين تكنولوژي تاثيرگذار ارتباطات در سطح جهاني يعني اينترنت مورد توجه جدي است و موضوع اصلي اين تحقيق قرار گرفته است

2- ارتباطات سلطه بخش يا ارتباطات توسعه بخش
بحث اساسي اين است كه آيا ارتباطات و رسانه ها تسهيل كننده ، توسعه هستند يا تنها منجر به اين مهم مي شوند كه به عنوان يكي از اساسي ترين ابزارهاي كشورهاي توسعه يافته در مصرفي شدن كشورهاي كمتر توسعه يافته عمل كنند.
واقعيت اين است كه رسانه ها عامل اصلي و اساسي توسعه سياسي هستند اما ابزار اساسي و بنياني بوده اند كه كشورهاي كمتر توسعه يافته را از نظر اقتصادي وابسته و مصرف زده كرده اند.
در بعد توسعه اجتماعي نيز در كشورهاي كمتر توسعه يافته ، از خود بيگانگي و از خود باختگي را درپي داشته اند و در ابعاد فرهنگي به اشاعه و سلطه فرهنگ كشورهاي توسعه يافته (غربي) در كشورهاي ذكر شده پرداخته اند.
حال سئوال اساسي اين است كه ارتباطات توسعه بخش است يا سلطه بخش؟
الف) ارتباطات توسعه بخش (خوش بينانه)
اكثر صاحب نظران و انديشمندان در دهه هاي 50 و 60 ديدگاهي خوشبينانه به تاثيرات رسانه ها داشتند و حتي بر اين باور بودند كه با توسعه رسانه ها و بهره وري از آن ، توسعه و بخصوص توسعه اقتصادي رونق و سرعت خواهد گرفت
.

و...مطالب دیگر:
🔑۲۱ راه آسان که آنلاین پولدار شوید و به شهرت برسید🔑۹۸ بهترین ایده کسب و کار با سرمایه کم برای سال ۹۸🔑۱۰۰ ایده کسب و کار موفق که می توانید همین امروز شروع کنید🔑۲۰۰ اسلحه برای بازاریابی چریکی🔑۲۵۰ بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی🔑فهرست ۳۴۰ مشاغل خانگی زودبازده در ایران🔑پایان نامه و پژوهش آماده "بررسی وضعیت درس تربیت بدنی در مدارس پسرانه مشهد از دیدگاه دبیران درس تربیت بدنی"🔑کاملترین و اختصاصی ترین مجموعه قالب های آماده پاورپوینت شامل 700 تم آماده به همراهمجموعه کامل آدمک های متحرک رایگان برای power point🔑دانلود جزوه آناتومی دست انسان به صورت فایل پاورپوینت ppt🔑گزارش کار الکترونیک عمومی🔑مقاله و پژوهش آماده و قابل ویرایش "بررسی آسیب شناسی شغلی داوران بسکتبال"🔑راهنمای ترک دخانیات🔑روانشناسی ثروت (مبانی ساختن ثروت)🔑روانشناسی ثروت 2(چگونه ثروتمند شویم)🔑براش تار عنکبوت با کیفیت بالا و کاربردی🔑دانلود کتاب صوتی مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن🔑کسب کار اینترنتی فقط با یک موبایل🔑آموزش صوتی زبان گرجی (گرجستانی)🔑دانلود کتاب صوتی ناطور دشت🔑دانلود کتاب صوتی خودت باش دختر🔑دانلود کتاب صوتی زندگی بی حد و مرز🔑دانلود کتاب صوتی مهار ناشدنی🔑دانلود کتاب شرمنده نباش دختر🔑کتاب صوتی وصیت نامۀ یک میلیونر از مارک فیشر🔑سالیسیلیک اسید (SALICYLIC ACIDE)