خرید آنلاین فایل(تحقیق درباره نقش مالیات بر توسعه اقتصادی)

تحقیق درباره نقش مالیات بر توسعه اقتصادی|خرید آنلاین فایل|اِکس ایی|2063922|تحقیق درباره نقش مالیات بر توسعه اقتصادی,نقش مالیات بر توسعه اقتصادی,نقش,مالیات,بر,توسعه,اقتصادی
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره نقش مالیات بر توسعه اقتصادی

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

پیشگفتار

تعارض میان معقولات توزیع درآمد و توسعه اقتصادی زمانی بالا گرفت که بلوک شرق خود را پرچمدار طبقات محروم و لذا پیشگام در توزیع عادلانه درآمد و بالاحض تجدید توزیع درآمد و به زیان سرمایه داران و مالکان معرفی کرد و بلوک غرب در سوی دیگر خود را منادی توسعه اقتصادی و رفاه نامید.

در آشنایی با تحلیل های خاص نظری و شناخت آن ها به کمک تجربه کشورهای رو به توسعه است که معلوم می شود آیا توزیع درآمد در جریان توسعه اقتصادی به زیان یا به نفع گروه های کم درآمد عمل می کند و یا اینکه آیا بهبود توزیع درآمد از طریق سیاست های مالیاتی و انجام هزینه های دولتی در نهایت توسعه اقتصادی را کند یا تند می سازد.

مطلب مهمتری که وجود دارد تأثیر واقعی این سیاست هاست زیرا اغلب اوقات سیاست های متوجه تعدیل درآمد به واسطه ساختارهای ناقص اقتصادی و نهادهای وابسته به گروه های پردرآمد خلاف هدف اصلی نفعی عاید گروه های کم درآمد نمی شود. در نتیجه مسیر تحقق عدالت اجتماعی یا دست کم یکی از مسیرهای آن توسعه اقتصادی است. در این راستا سیاست های مالی ( که سیاست های مالیاتی نقش مهمی از سیاست های مالی است .) از طریق تأثیر بر تخصیص عوامل تولید، توزیع درآمد و ثروت، بهبود در بازدهی نیروی کار و نهایتاً تأمین مالی سیاست های توسعه اقتصادی به تحقق این هدف کمک می کند.

مقدمه

ظهر انقلاب صنعتی و بروز عدم تعادل های ناشی از قرونی تولید بر مصرف و برعکس نقش پول کاغذی و پدید آمدن تورم ساختاری، دخالت مستقیم و مستمر دولت در برنامه ریزی های اقتصادی برای ایجاد تعادل جهت رشد و توسعه اقتصادی را که اغلب اقتصاد دانان ضرورتی مسلم می افکارند اجتناب ناپذیر می نماید.

در چنین شرایطی، مالیات به عنوان برداشتی حساب شده و متکی بر برنامه از درآمد و ثروت ملی عمدتاً به مثابه ابزار تنظیم سیاست های مالی برای ایجاد تعادل موردنظر در سطح کلان اقتصادی،اهمیت می یابد به گونه ای که بتواند شرایط مناسب جهت رشد و توسعه اقتصادی هماهنگ را ایجاد نماید.

تعاریف رشد و توسعه اقتصادی :

برای اینکه برداشتی نسبتاً مناسب از توسعه اقتصادی داشته باشیم لازم است ابتدا تعریفی از رشد اقتصادی را ارائه دهیم. رشد اقتصادی به منزله افزایش کمی در میزان تولیدات کالاها و خدمات در طی زمان است و معیار اندازه گیری آن تغییرات در (( تولید ناخالص ملی )) می باشد.

تولید ناخالص ملی عبارتست از حاصل جمع ارزش نهایی کلیه کالاها و خدمات که طی یکسال مالی از عملکرد اقتصاد یک جامعه تحقق می شود.

و...مطالب دیگر:
🔍تحقیق دوران شيرخوارگي و کودکي پيامبر(ص)🔍تحقیق خانواده از ديدگاه پيامبر🔍تحقیق حسد و جنبه های اخلاقی آن🔍تحقیق حضرت علی و اهل بیت اسلام در قرآن🔍تحقیق غدیر خم🔍تحقیق غیبت حضرت مهدی🔍تحقیق حضرت فاطمه و تربيت فرزندان🔍تحقیق فرهنگ وقف در مکاتب و ادیان مختلف🔍تحقیق تربيت ديني كودكان🔍تحقیق تفسیر سوره ناس🔍تحقیق قرآن شناسی از دیدگاه امام خمینی🔍تحقیق ماه مبارک رمضان🔍تحقیق مسئولیتهای روشنفکران دینی در قرن 21🔍تحقیق فداکاری بی نظیر حضرت علی🔍تحقیق مسئلة ارتباط علم و دين در جهان اسلام🔍تحقیق راهنمای مطالعه انجیل برای آمادگی وعظ کلام🔍تحقیق معاد در اندیشه اسلامی🔍تحقیق همه چیز در مورد شهامت تا شهادت امام حسین (ع)🔍تحقیق تفسير قران کريم🔍تحقیق خدا واقعيت مطلق🔍تحقیق اهمیت خانواده و تصمیم گیری های آن🔍تحقیق اهمیت ریسک در کشاورزی🔍تحقیق بازاریابی و بازاریابی الکترونیک و مدیریت مشتری تحت وب و قیمت گذاری تحت وب🔍تحقیق بازی های رایانه ای، کاربردهای آموزشی، تربیتی بازی های رایانه ای🔍تحقیق بازی، اسباب بازی