خرید آنلاین فایل(تحقیق درباره شهرستان نطنز)

تحقیق درباره شهرستان نطنز|خرید آنلاین فایل|اِکس ایی|2063909|تحقیق درباره شهرستان نطنز,مقاله درباره شهرستان نطنز,شهرستان نطنز,نطنز
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره شهرستان نطنز

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:17

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه:

شهرستان نطنز یکی از مناطق تاریخی و مهم استان اصفهان است ، بطور کلی این شهرستان که در مجاورت کویر قرار دارد بواسطه ارتفاع زیاد و دارا بودن مناطق کوهستانی سر سبز دارای مناطق کوهستانی سر سبز دارای مناطقی با آب و هوایی است که شباهت چندانی با کویر ندارد و دارای 3 نوع آب و هوای کوهستانی بیابانی و نیمه بیابانی است. شهر نطنز دارای آب و هوایی معتدل و فرح بخش می باشد که به دلیل وجود باغات متعدد و فضای سبز به باغ شهر معروف است.

از مناطق دیدنی و آثار تاریخی با ارزش و طبیعت زیبایی برخوردار است. وجود روستای تاریخی و با اهمیت ابیانه در این منطقه به همراه چندین مسجد تاریخی و مهم با مهاری جالب و دیدنی نطنز را به لحاظ گردشگری در ردیف مناطق معروف استان قرار داده است.

شغل مردمان نطنز کشاورزی و دام داری است. در شهرستان نطنز صنایع دستی متنوعی تولید می شود که مهم ترین آنها فرش بافی ، سفالگری ، کارگاه چینی و سرامیک سازی ، ریسندگی و بافندگی و چاروق دوزی می باشد . قالی بافی از دیر باز در این ناحیه رواج داشته و قالی های نطنز اکثراً دارای طرح کاشان و نقش های لچک ، ترنج ، بادامی ، شاه عباسی ، افشان ، شاخه شکسته شکارگاهی ، اژدری و سلیمی هستند. به همین منظور چند سالی است که یک شرکت فرش در شهر نطنز تاسیس شده و قالی های صادراتی قابل توجهی عرضه می دارد.

با توجه به آثار بدست آمده و کوره های ذوب فلز مکشوفه پیشینه تاریخی این شهرستان را از هزاره چهارم قبل از میلاد (6000 ساله) تایید می نماید. این منطقه در ادوار دور به نطین و نطن (به معنی جای خوش آب و هوا به زبان پهلوی قدیم) مشهور بوده که بمرور زمان تغییر یافته است.

این شهرستان به لحاظ قدمت تاریخی دارای بیش از 300 آثار تاریخی است و جای جای آن چه در قسمت کوهپایه ای و چه در قسمت کویری جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانی دارد.

تعدادی از آثار تاریخی معروف و بنام این شهرستان که بیش از 300 آثار تاریخی دارد عبارتند از :

روستای تاریخی ابیانه که تماماً به ثبت آثار ملی رسیده در شرق ثبت سازمان بین المللی یونسکو میباشد.

و...مطالب دیگر:
📗تحقیق با موضوع شبیه سازی سیستم موقعیت یابی جهانی GPS📗تحقیق با موضوع شبیه سازی مدل و بهینه سازی با استفاده از پرومدل📗تحقیق با موضوع طراحی تخصصی صفحات وب📗تحقیق با موضوع طراحی سایت📗تحقیق با موضوع سیستم کتابخانه📗تحقیق با موضوع مقدمه ای بر شبكه📗تحقیق با موضوع طراحی صفحات وب📗تحقیق با موضوع طراحی لایه واسط كاربر📗تحقیق با موضوع طراحی مسیر متحرک📗تحقیق با موضوع طراحی مینیمم سیستم با میکرو کنترلر 80196📗تحقیق طراحی و ساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه MMC📗تحقیق با موضوع طراحی و نمای یک بانک اطلاعاتی📗تحقیق با موضوع طرح كتابخانه الکترونیک سلامت📗تحقیق با موضوع علم رباتیک📗تحقیق با موضوع فایروال📗تحقیق با موضوع فرمت فایل JPEG📗تحقیق با موضوع فرهنگ و اخلاق اینترنتی📗تحقیق با موضوع آشنایی با فلش📗تحقیق فن آوری اطلاعات، افزایش ارتباطات و تاثیر آنها روی سیستم روابط صنعتی و مدیریت منابع انسانی📗تحقیق با موضوع فناوری اطلاعات و کتابخانه📗تحقیق با موضوع فناوری اطلاعات📗تحقیق با موضوع فناوری آموزشی📗تحقیق با موضوع فهرستنویسی صفحات وب و اینترنت📗تحقیق با موضوع ویژوال بیسیک📗تحقیق با موضوع یک مفهوم برای شرح اطلاعات