خرید آنلاین فایل(تحقیق درباره شهر اصفهان)

تحقیق درباره شهر اصفهان|خرید آنلاین فایل|اِکس ایی|2063904|تحقیق درباره شهر اصفهان,مقاله درباره شهر اصفهان,اصفهان,پل خواجو,زاینده رود
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره شهر اصفهان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

استان اصفهان با مساحتی حدود 105937 کیلومتر مربع بین 30 درجه و 43 دقیقه تا 34 درجه و 27 دقیقه عرض شمالی خط استوا و 49 درجه و 36 دقیقه تا 55 درجه و31 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد.

این استان که در مرکز ایران واقع شده است از شمال به استانهای مرکزی، قم و سمنان، ازجنوب به استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد، از شرق به استانهای لرستان و‌ چهارمحال بختیاری محدود است. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای 17 شهرستان، 60 شهر ، 37 بخش و 116 دهستان و مرکز آن اصفهان است.

جغرافیای تاریخی استان

در ادوار پیش، اصفهان نقش پلی را داشت که قسمتهای کم ارتفاع شرق فلات ایران را با سرزمین های کوهستانی غرب مرتبط می ساخت و برای اطراق سرمازدگان کوهستان غرب و گرمازدگان و خستگان هوای خشک شرق، محل مناسب و مطلوبی بود.از اصفهان قبل از اسلام، یعنی دوره حکومت مادها و دوره شاهنشاهی هخامنشیان ، اشکانیان و ساسانیان اطلاعات زیادی در دست نیست و از آن دوره ها، آثار قابل توجهی بر جای نمانده است.

آنچه مسلم است، استقرار جلگه اصفهان درمیان بیابان ها و کوه های خشک مرکزی ایران از یک طرف و اهمیت و موقعیت ارتباطی خاص آن در مرکز فلات پهناور ایران از طرف دیگر، تاریخ و سابقه آن را به سابقه و قدمت کشور ایران مرتبط کرده است.پیش از برپایی پادشاهی مادها، اصفهان حد شرقی ممالکی بوده است که بابلی ها از آن اطلاع داشته اند و به احتمال قوی جزو ناحیه (انزان) یا (انشان) بوده است.

ویژگی‌های فرهنگی

استان اصفهان از جمله مناطق تاریخی کشور است که مانند ستاره درخشانی بر تارک سرزمین کهنسال ایران می درخشد این استان تنوع قومی جالب توجهی دارد که فرهنگ پر بار ملی و مذهبی ایران عامل پیوند و یگانگی تمامی آنها از جمله بختیاری ها، ارمنی ها، زرتشتی ها و... شده است.

شهر اصفهان

از مراجعه به منابع موجود تاریخی چنین بر می آید که کلمه، اسپاران، بطلمیوس، سپاهان، پهلوی ، اصفهان عرب و اصفهان امروز لفظی قدیمی است و به احتمال قریب به یقین کلمه ای پهلوی است و ریشه قدیمی تر از پهلوی آن مکشوف نیست.

در عهد اشکانیان اصفهان مرکز و پایتخت یکی از ایالت های وسیعی بود که تحت فرمان ملوک اشکانی قرار داشت. در دوره ساسانیان، اصفهان محل سکونت و قلمرو و نفوذ، اسپوهران، یا اعضای هفت خانواده بزرگ ایرانی که مشاغل عمده و مناسب سلطنتی در اختیار داشتند، بود.

بعد از اسلام، اصفهان مانند دیگر شهرهای ایران تا اوایل قرن چهارم تحت سلطه اعراب بود و در زمان منصور خلیفه عباسی، مورد توجه قرار گرفت وبه حاکم این شهر دستور داده شد در عمران و آبادانی آن کوشا باشد.

و...مطالب دیگر:
📚کتابچه کامل نمونه سوال📚مولكول و اكسيژن ريشه واكنش‌هاي آن📚ميزان مصرف شير📚مهندسی کشاورزی_زراعت و اصلاح نباتات - شیمی مواد پاک کننده📚ملاحظات اساسي براي تهيه برنامه هاي اقدام اضطراري📚مكانيك مايعات، هيدروليك و تحت فشارهوا📚مکانیزم📚معاونت تضمين مرغوبيت و تستهاي ميداني مديريت مونتاژ📚مرغداری📚مرتع داری📚مطالعه مكانيسم انتقال حرارت جوشش محلول هاي نمكي سولفات كلسيم📚مديريت صنعتي - كاربرد كنترل كيفيت در صنايع شوينده📚موقعيت نفت و گاز كشور در بازارهاي نفت و گاز جهان📚گزارش کارآموزی - رنگ - كارخانه رنگ پودي سمند آرا📚گندم📚تحقیق نقش Routerدر مسیریابی📚آموزش فتوشاپ با گوشی اندروید📚فولاد ساختاری📚عیوب جوشکاری📚طرح ريزي صنايع📚طرح اطلاع رساني از طريق پايگاه وب (صنايع و معادن)📚طراحی کارخانه📚صنعت نساجي📚صنعت شیشه📚صنعت ژاپن