خرید آنلاین فایل(تحقیق درباره احياء فرهنگ ايراني و اسلامي جهت جلوگيري از اسراف و اتلاف منابع)

تحقیق درباره احياء فرهنگ ايراني و اسلامي جهت جلوگيري از اسراف و اتلاف منابع|خرید آنلاین فایل|اِکس ایی|2063893|تحقیق درباره احيا فرهنگ ايراني و اسلامي جهت جلوگيري از اسراف و اتلاف منابع,احيا فرهنگ ايراني و اسلامي جهت جلوگيري از اسراف و اتلاف منابع,اح?
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره احياء فرهنگ ايراني و اسلامي جهت جلوگيري از اسراف و اتلاف منابع

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:17

قسمتی از متن فایل دانلودی:

چكيده

با توجه به نقش عمده فرهنگ و اعتقادات ديني در آموزش پذيري جامعه، به عقيدة بسياري از صاحبنظران، راهكار نهايي پايان دادن به بهره برداري بي حد و حصر انسان از منابع طبيعي و ايجاد روحية مسؤليت پذيري مشترك جهت حفاظت محيط زيست احياء فرهنگ هاي اصيل ملل و رويكرد به تعاليم ديني و بهره گيري از رهنمود هاي اديان الهي است.

بسياري از مباني فرهنگي ما كه با اعتقادات ديني آميخته است حاوي تعاليم و رهنمود هاي ارزشمندي است كه ميتواند راهگشاي مشكلات كنوني نسل بشر باشد. از آن جمله نحوه نگرش و برخورد فرهنگ ايراني و منابع اسلامي با طبيعت به عنوان آثار رحمت و بركت و مذموم دانستن بارزترين و عمده ترين عامل كاهش منابع طبيعي و افزايش ضايعات يعني خصلت اسراف و تبذير است.


مقدمه

مشكلات و بحرانهاي كنوني منابع طبيعي و ملي به مرحله اي رسيده است كه ميتوان ادعا كرد حل آنها از عهده دولتها و نهاد ها و تشكيلات دولتي و غيردولتي خارج است، تنها با بسيج عمومي و همكاري و مشاركت همه ساكنان زمين ميتوان اين بحرانها را كاسته و يا به رفع آنها پرداخت. از سوي ديگر به تجربه ثابت شده است كه بسيج عمومي در مواردي كه اهداف برنامه ها ريشه در اعتقادات فرهنگي و باور هاي ديني مردم داشته باشد با موفقيت و پيشرفت بيشتري همراه است. لذا اغلب صاحبنظران بر اين باورند كه تنها راه نجات انسان و خاتمه دادن به تخريب و اتلاف روز افزون منابع طبيعي رويكرد به تعاليم ديني و بهره گيري از دستورات و راهنمايي هاي اديان الهي است.

و...



مطالب دیگر:
🔍دانه ی قهوه 🔍رادیوایزوتوپها و کاربرد آن ها🔍پاورپوینت سازه های چادری🔍دانلود نقشه های موزه طرح 3🔍پروژه طراحی مدار قفل دیجیتال کیبوردی با آردوینو🔍دانلود تحقیق رشته روانشناسی نظریه بازی ها، تئوری بازی🔍فرمانروایی اعراب مسلمان در اسپانیا🔍دانلود پاورپوینت باغ موزه قصر🔍معماری مساجد (بر اساس استاندارد های معماری نویفرت)🔍مقاله و پژوهش پيكاسو و زندگي او 🔍پروژه ای از خاطرات یک معلم از زمانی که خود یک دانش آموز بوده تا زمان فارق التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان🔍پروژه طرح 1 طراحی فرهنگسرا🔍دانلود پلان مسکونی کاملا اجرایی🔍نرم افزار باشگاه منچستریونایتد در فصل 2011 - 2010🔍اصول پایه در فروش🔍دانلود پاورپوینت برنامه سازی پیشرفته C🔍خلق سازمانهای عملکرد محور با رویکرد یکپارچه مدیریت عملکرد🔍اشنایی با واژه ها مرتبط با شهر سازی🔍انواع قراردادهای پیمانکاری در صنعت ساختمان🔍پروژه کامیون طراحی شده در نرم افزار سالید🔍پروژه اسلحه کلاشینکف طراحی شده در نرم افزار کتیا🔍پروژه ای در زمینه ی دوستیابی از منظر روانشناسی 🔍پروژه خودرو طراحی شده در نرم افزار سالید🔍هواپیما مسافربری طراحی شده در نرم افزار کتیا🔍هلیکوپتر طراحی شده در نرم افزار کتیا